PROGRAM PREGĂTIRE

Programul Pregătirii Lotului Naţional Lărgit de Informatică 2017, pregătire desfăşurată la Târgu Secuiesc în perioada 04 - 11. mai 2017.

Joi, 04 mai

Nr.OraActivitateLocaţieParticipanţi
1.până la 19.00Sosire participanţi Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
2.19.30 - 21.00Cină Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii

Vineri, 05 mai

Nr.OraActivitateLocaţieParticipanţi
1.7.30 - 8.30Mic dejun Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
2.9.00 - 9.30Deschidere festivă Sala de festivităţi, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
3.9.30 - 10.00Testare configuraţii Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
4.10.00 - 14.00Curs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
5.14.00 - 15.00Masa de prânz Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
6.15.00 - 16.00Curs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
7.16.00 - 19.30Excursie Traseu: Tg.Secuiesc – Covasna – Cascada de sub Șiclău – Planul Înclinat Covasna (50km)Toţi participanţii
8.19.30 - 20.30Cină Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii

Sâmbătă, 06 mai

Nr.OraActivitateLocaţieParticipanţi
1.7.30 - 8.30Mic dejun Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
2.de la 8.30Intrarea în laboratoarele de concurs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
3.9.00 - 13.00Baraj 1 LaboratorLot juniori
4.9.00 - 14.00Baraj 1 LaboratorLot seniori
5.13.30 - 15.00Masa de prânz Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
6.15.00 - 19.00Excursie Traseu: Tg.Secuiesc – Băile Bálványos – Lacul Sf. Ana – Băile Tușnad – Tabăra EVITA, Valea Cătrușei (110 km)Toţi participanţii
7.19.00 - 20.00Cina Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii

Duminică, 07 mai

Nr.OraActivitateLocaţieParticipanţi
1.7.30 - 8.30Mic dejun Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
2.9.00 - 14.00Curs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
3.14.00 - 15.00Masa de prânz Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
4.15.00 - 16.30Curs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
5.16.30 - 19.00Vizită la Muzeul Păpușilor și al breslelor Centrul istoric al orașului Târgu SecuiescToţi participanţii
6.19.00 - 20.00Cina Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
7.20.00 - 22.00Activități de recreere Fotbal, Sala de sport a Școlii Gimnaziale „Turóczi Mózes” Tg. Secuiesc
Tenis de masă, sala Clubului Sportiv „Nagy Mózes” Tg. Secuiesc
Elevii

Luni, 08 mai

Nr.OraActivitateLocaţieParticipanţi
1.7.30 - 8.30Mic dejun Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
2.de la 8.30Intrarea în laboratoarele de concurs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
3.9.00 - 13.00Baraj 2 LaboratorLot juniori
4.9.00 - 14.00Baraj 2 LaboratorLot seniori
5.13.30 - 15.00Masa de prânz Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
6.15.00 - 15.30Festivitate de încheiere juniori Sala de festivităţi, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
7.15.30 - 19.00Vizită la Cetatea Ika și Hanul „Malomkert” Traseu: Tg.Secuiesc – Cetatea Ika (2 x 21 km)Toţi participanţii
8.19.45 - 22.00Cina festivă Jazz Bistro, Tg. SecuiescToţi participanţii

Marţi, 09 mai

Nr.OraActivitateLocaţieParticipanţi
1.7.30 - 8.30Mic dejun Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
2.8.30 - 9.00Plecare lot juniori Lot juniori
3.9.00 - 14.00Curs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescLot seniori
4.14.00 - 15.00Masa de prânz Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
5.15.00 - 16.30Curs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescLot seniori
6.17.00 - 19.00Vizită la Muzeul „Haszmann Pál” Traseu: Târgu Secuiesc – Cernat (2 x 20 km)Toţi participanţii
7.19.00 - 20.00Cina Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
8.20.00 - 22.00Activități de recreere Tenis de masă, sala Clubului Sportiv „Nagy Mózes” Tg. SecuiescElevii

Miercuri, 10 mai

Nr.OraActivitateLocaţieParticipanţi
1.7.30 - 8.30Mic dejun Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
2.de la 8.30Intrarea în laboratoarele de concurs Laboratoare, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescLot seniori
3.9.00 - 14.00Baraj 3 LaboratorLot seniori
4.14.00 - 15.00Masa de prânz Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
5.15.30 - 16.00Festivitate de încheiere seniori Sala de festivităţi, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
6.16.00 - 19.00Plimbare în oraș; Activități de recreere Fotbal, Sala de sport a Școlii Gimnaziale „Turóczi Mózes” Tg. SecuiescElevii
7.19.00 - 20.00Cina Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii

Joi, 11 mai

Nr.OraActivitateLocaţieParticipanţi
1.7.30 - 9.00Mic dejun Cantina, Liceul Tehnologic „Gábor Áron” Tg. SecuiescToţi participanţii
2.de la 9.00Plecare Toţi participanţii